Historia

1970 – Biazet rozpoczął produkcję części elektronicznych dla WZT i Unitra-Unimor
1986 – 1996 Produkcja telewizorów Helios przez Biazet
1997 – rozpoczęcie współpracy z firmą Philips
2000 – Biazet S.A. został partnerem Fiat Auto
2002 – wyprodukowanie pierwszego ekspresu do kawy Senseo dla Philips
2006 – pierwsze lampy Living Colors wyprodukowane dla Philips Lighting
2011 – wyprodukowano 20-milionowy ekspres do kawy
2012 – rozpoczęcie budowy nowej fabryki dla zwiększenia zdolności produkcyjnych
2015 – inwestycja we wtryskownię oraz przęjęcie narzędziowni Bianar
2016 – dalszy prężny rozwój grupy Biazet i wdrażanie nowych projektów


Biazet dzisiaj


Biazet jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym blisko 500 osób. Produkujemy wyroby gotowe z branży AGD oraz narzędzi ręcznych dla globalnych marek takich jak Philips, Lavazza czy Wagner. Cały czas rozwijamy się i powiększamy nasze kompetencje o nowe procesy, tak aby wartość dostarczana naszym klientom stale rosła. Nasza oferta jest kompleksowa od industrializacji poprzez produkcję oraz montaż.

Misja SMART


Biazet współpracuje w ramach różnych rozwiązań i modeli biznesowych. Dostarczamy konkretne, mierzalne rezultaty, zapewniając krótki czas reakcji i punktualność dostaw. Współpraca z nami to partnerstwo SMART.
W naszą tożsamość wpisana jest odpowiedzialność społeczna w stosunku do pracowników, dostawców oraz klientów. Regularnie przechodzimy audyty w tym zakresie i jesteśmy dumni z ich pozytywnych wyników. Tak buduje się długoterminowe i oparte na zaufaniu relacje biznesowe.


Lokalizacja


Biazet S.A.

ul. Gen. Władysława Andersa 44
15-113 Białystok, Polska

 

 

Białystok liczący ok. 300 000 mieszkańców, jest największym miastem w północno – wschodniej części Polski i stolicą województwa podlaskiego. Stanowi ważny węzeł drogowy i kolejowy łączący kraje Europy Środkowej ze Skandynawią. Takie położenie umożliwia szybką i efektywną dystrybucję do wszystkich krajów europejskich. Białystok jest również nowoczesnym, ponadregionalnym centrum akademickim i naukowym. Na 15 uczelniach kształci się ok. 30 tys. studentów, będących doskonałym zapleczem wykwalifikowanych pracowników.Zespół


Zespół zaangażowanych pracowników to podstawa naszego sukcesu i fundament dalszego rozwoju. Do każdego projektu dedykowana jest grupa pracowników z rożnych działów. Praca zespołowa motywuje nas do realizacji wspólnych celów, które skierowane są na zaspakajanie potrzeb naszych klientów. Wspólnie jesteśmy w stanie stawić czoła nowym wyzwaniom.

Bianar

Bianar Sp. z o.o. jest spółką zależną od Biazet. Od 1996 roku prowadzi samodzielną działalność jako narzędziownia. Oferuje projektowanie i wykonawstwo form wtryskowych do wyrobów z tworzyw sztucznych, formy do wulkanizacji gumy i silikonu, wykrojniki do wykrawania zwykłego i dokładnego, tłoczniki do gięcia i wygniatania oraz inne przyrządy technologiczne na życzenie klienta. Bianar dysponuje parkiem maszynowym, w którym oprócz tradycyjnych obrabiarek pracują maszyny firm: ACIERA, CHARMILLES, DECKEL, FANUC, a także Pionowe Centrum Obróbcze. Bianar posiada również biuro konstrukcyjno-technologiczne, w którym pracują doświadczeni inżynierowie, korzystający z programów komputerowych wspomagających projektowanie tj. SolidWorks, SolidCAM, Camline i Mastercam.

Przejdź na stronę BIANAR